O NAS

Lataj z Nami balonami.

Latamy na terenie całej Polski wiosną, latem, jesienią i zimą.

Jako Kraków Balloon Team działamy od roku 2004, co nie oznacza, że doświadczenia nasze sięgają tylko i wyłącznie początków nowego wieku Nasze profesjonalizm i doświadczenie, wynika z umiejętności osób zarówno pilotów, instruktorów, organizatorów zawodów, kampanii reklamowych, jak również doświadczenie zdobyte podczas prowadzenia zawodów w charakterze dyrektyw, sędziów, jurorów oraz obserwatorów. Takim doświadczeniem może pochwalić się większość z naszych pilotów.

Latamy na terenie całej Polski wiosną, latem, jesienią i zimą.

15

lat doświadczenia

1000

lotów

47

lokalizacji

10

ilość balonów

Kraków Balloon Team

• Wieloletni organizator imprez, fiest balonowych, do których zaliczyć można cyklicznie rozgrywany od 2004 roku w Krakowie i okolicy Puchar Balonów Unii Europejskiej „ Niebo Otwartej Europy”, Balonowy Puchar Polski,
• Organizator corocznych wypraw balonowych na największe balonowe festiwale w Europie i w Świecie (CHATEAU d’OEX – Szwajcaria, TORREON – Meksyk, LOREANE – Francja, RADOM- pokazy lotnicze, czy też WARSTAINER- Niemcy).
• Organizator festiwalu balonowego z ramienia UE z okazji rozszerzenia Unii Europejskiej
• Współorganizator symbolicznego otwarcia powietrznej granicy pomiędzy Ukrainą i Polską.
• Organizator ekstremalnej wyprawy balonowej do Iranu.
• Uczestnik wyprawy do Tunezji oraz Arabii Saudyjskiej
• A Ostatnio uczestnik wyprawy na 1oo lecie Litwy i Rumunii
To tylko nieliczne przykłady naszych przedsięwzięć.

Kraków Balloon Team ma też na swym koncie udział w biciu balonowego rekordu Guinnessa w 2o13 roku.

Nasze balony bezpiecznie starują z każdego miejsca, nawet Rynek Krakowski, Warszawskie przedmieścia czy też podworce zamku w Niepołomicach były świadkami startów balonów, bo tylko balony są w stanie wystartować z tak ekstremalnych, a zarazem pięknych miejsc. Abyśmy mogli sprostać tak wyśrubowanym wymaganiom nasi piloci musza spełniać wymogi bezpieczeństwa jak i profesjonalizmu.
Dodatkowo każdy balon jest ubezpieczony, a loty wykonywane są w odpowiednich warunkach atmosferycznych i przy uzyskaniu odpowiednich pozwoleń i zgód wynikających z prawa lotniczego.

Sprzęt jakim dysponujemy, a który według wymogów prawa lotniczego musi przechodzić częste przeglądy znajduje się w ciągłej gotowości do lotów.

Jako jedyna krakowska organizacja lotnicza, KKraków Balloon Team posiada Certyfikat Przewoźnika Lotniczego – AOC Nr PL-062, wydany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, a nasze balony są pod stałym nadzorem obsługowym w organizacji CAMO.

Doświadczenie

W firmie Kraków Balloon Team bezpieczeństwo jest zawsze sprawą podstawową i musi być zawsze stawiane ponad celem działalności gospodarczej jakim jest osiąganie zysków finansowych. Moim obowiązkiem jako Kierownika Odpowiedzialnego jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich operacji i usług wykonywanych w ramach działalności firmy.
Oświadczam, że zapewnię odpowiednie środki w postaci zasobów ludzkich i środków finansowych dla skutecznego zarządzania bezpieczeństwem.
Zachęcamy cały personel firmy Kraków Balloon Team, a także partnerów firmy do zgłaszania zdarzeń dotyczących bezpieczeństwa lub potencjalnych zagrożeń, niezależnie od tego jak błahe mogą one się im wydawać w danej chwili. Wewnętrzny system zgłaszania zdarzeń, który funkcjonuje w firmie Kraków Balloon Team jest systemem otwartym i ma zachęcać do swobodnego i szczerego zgłaszania wszelkich zdarzeń i zagrożeń, zgodnie z zasadami „just culture”.
Firma Kraków Balloon Team dąży do:
1) zapewnienia środowiska wolnego od wypadków;
2) skutecznego systemu zarządzania bezpieczeństwem i ciągłych jego ulepszeń;
3) pełnego spełnienia ustawowych wymagań przepisów krajowych i międzynarodowych;
4) zaangażowania w obniżenie ryzyk do możliwie niskiego poziomu.
Te cele mają przynieść korzyści firmie, jej pracownikom i klientom. Jesteśmy wspólnie odpowiedzialni za realizację tych celów. Bezpieczeństwo jest obowiązkiem każdego z nas.