FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIE

1 – Wybierz z ofertę – interesujący Cię LOT BALONEM

2 – Kup bilet – voucher, lub Kartę podarunkową

3 – Ustal z nami termin lotu balonem

Dbając o bezpieczeństwo naszych gości jak i własne, latamy tylko i wyłączne wtedy, gdy warunki atmosferyczne sprzyjają naszej pasji latania balonem.

Przede wszystkim, balon nie może wrócić do miejsca swojego startu. Podróżujemy z miejsca A do miejsca B, więc zawsze jest podział na ekipę powietrzną, czyli pilota oraz osoby stanowiące załogę, które lecą wraz z nim, a także załogę naziemną, która podąża samochodem za balonem. Ponieważ termika nie sprzyja lotom balonem, loty odbywają się zazwyczaj wieczorem lub rano w okresie wiosenno- letnim, kiedy warunki pogodowe są dość stabilne. Generalnie nie powinno się startować przy porywach wiatru większych niż 5m/sek, natomiast przy lotach na uwięzi szybkość wiatru nie powinna przekraczać 2m/sek. Jak już wspomniałem- operujemy tylko wysokością, a na różnych wysokościach kierunek wiatru jest zmienny i zależny od pogody. Jeżeli chodzi o stronę techniczną lotu, to balon nagrzany jest gorącym powietrzem i unosi się na zasadzie różnicy ciśnień i temperatur. Im wyższa temperatura w powłoce balonu, tym większą nośność uzyskujemy. Z kolei, aby wylądować musimy tę temperaturę wychłodzić, albo poprzez przeczekanie, aż temperatura powietrza się ochłodzi, albo poprzez wypuszczenie go przy pomocy klapy spadochronowej. Do startu potrzebujemy tak naprawdę jedynie plac o promieniu ok 30 metrów i o ile warunki pogodowe na trasie lotu pozwalają nam lecieć i bezpiecznie wylądować, to możemy wystartować.

OPADY – deszcz, śnieg, i inne opady atmosferyczne uniemożliwiają lot balonem – po I bezpieczeństwo

BURZE – gdy w pobliżu / w promieniu 30km/ istnieje ryzyko wystąpienia burzy, nie latamy – po II bezpieczeństwo

WIATR – dla lotów na uwięzi prędkość wiatru w porywach przy ziemi nie może przekraczać w porywach ok. 3 m/s, dla lotów swobodnych 5m/s. miejsce startu zawsze dopasowane jest do aktualnych prognoz i warunków atmosferycznych – po III bezpieczeństwo

TERMIKA – to niebezpieczne prądy wstępujące lub zstępujące uniemożliwiające spokojny przebieg lotu , nie latamy – bezpieczeństwo przede wszystkim

WIDZIALNOŚĆ – gdy z powodu mgieł, czy też innych warunków atmosferycznych widzialność spada poniżej 5km, nie latamy – po IV bezpieczeństwo

Z nami możesz latać zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Kraków i jego okolice: Ojców, Tyniec, Wieliczka, to nasz podstawowy rejon latania, latamy jednakże na terenie całego kraju jak i poza jego granicami. Balon- jedyny statek powietrzny, który wystartować i wylądować może prawie w każdym wymarzonym miejscu. Na życzenie klientów planujemy loty ponad Ojcowskim parkiem narodowym jak i ponad Krakowem. Loty nad Krakowem zarówno te dzienne jak i nocne, to zapewne niezapomniana dawka wrażeń i widoków. Wyznacz nam swoją destynację, a my zrobimy wszystko by wystartować z tego miejsca.

Latamy zarówno wiosną, latem, jesienią, również i zimą. Każda pora roku zachwyca swym wyjątkowym kolorytem i niepowtarzalnością widoków. Ze względów pogodowych oraz bezpieczeństwa, loty odbywają się w godzinę po wschodzie słońca i w na dwie godziny przed jego zachodem.

Stosownie do pory roku, obowiązuje obuwie na płaskim obcasie, najlepiej sportowe, oraz wygodny strój wycieczkowo-sportowy. Dobre, wygodne i najlepiej nieprzemakalne obuwie jest podstawą każdego lotu, zwłaszcza porannego. Startujemy z pól i łąk, również na nich lądujemy.

Masz pytanie?